Sizi Arayalım

BENELÜX PARİS TURU

1.Gün: İstanbul / Lüksemburg / Paris

 

Atatürk Havalimanında Acentamız kontuarı önünde 07.00’de buluşma sonrası Atlas Global Havayolları ile 09.10’da Lüksemburg’a hareket ve yerel saat ile 11.25’de varışın ardından Dünyanın Dükalıkla yönetilen tek bağımsız ülkesi olan Luxemburg’da görülecek yerler arasında: Kentin üzerine kurulu olduğu Petrus Vadisi , Vitraylarıyla adından söz ettiren Katedral,  Önceleri Belediye Binası iken sonrasında Saraya çevrilen Dük Sarayı bulunmakta. Ardından Paris şehrine hareket ediyoruz vereceğimiz molalar ile akşam saatlerinde Paris şehrine varış akşam yemeğinin alınması sonrası Champs Elysees’de serbest zaman ardından konaklayacağımız otele transfer ve konaklama.

 

 

 

2.Gün: Paris (Eyfel Kulesi-Notre Dame Katedrali-Ressamlar Tepesi-Sacre Cour)

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası gün boyu Paris şehrinin harikalarını keşfe çıkıyoruz. İlk durağımız şehrin ve Fransa’nın adeta sembolü olan Eyfel kulesi. 1889 Yılında düzenlenen dünya fuarı için yapılan 330 mt yüksekliğindeki kulenin asansör ile ikinci katına çıktıktan sonra muhteşem Paris şehri manzarasını izliyoruz. Kule hakkında detaylı bilgileri Rehberimizden alıyoruz. Eyfel kulesi ziyareti ardından Paris şehrinin tarihte ilk kurulduğu yer olan Seine nehri üzerindeki Cite adasına geçip burada gotik mimari harikası olan Notre Dame katedralini ziyaret ediyoruz. 850 yıldan fazla geçmişe sahip katedral aynı zamanda bir çok hikayeye konu olmuş. Bir dönem Napoleon dahil bir çok Fransa kralının taç giyme töreninin yapıldığı katedralin, rehberimiz tarafından içi ve dışı anlatıldıktan sonra, Paris şehrinin tek tepesi olan Montmartre (Ressamlar tepesi) ziyaret durağımız olacak. Hala bohem hayatın yaşandığı mahallede sokak ressamlarına resminizi yaptırabilirsiniz. Aynı bölgede bulunan ve Paris şehrinin hemen hemen her yerinden görülen SacreCour bazilikasınıda görme imkanımız olacak. Ardından akşam yemeğinin alınması ve konaklama otelimizde.

 

 

 

3.Gün: Paris / Brugge / Brüksel

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Brugge şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber Avrupa’nın en iyi korunmuş Orta Çağ şehirlerinden olan Brugge’u tanıcağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Lonca Binaları ile çevrili Markt Meydanı, Şehrin simgelerinden Belfry Kulesi, Belçika’nın en önemli kiliselerinden Our Ladies Church ve Şehrin yönetim ve dini merkezi olarak bilinen tarihi Burg Meydanı, Belediye Sarayı ve Kutsal Kan Bazilikası bulunmakta. Tur sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Brüksel şehrine hareket varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda görülecek yerler arasında: Birçok tarihi yapıya evsahipliği yapan Avrupa’nın en hareketli meydanlarından Grand Palace, Görkemli yapısı ile Hotel de Ville, Brüksel şehir müzesi, Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Expo 58 Fuarı için yapılmış Atomium ve Heysel Stadyumu bulunmakta. Tur sonrası akşam yemeğinin alınması otele transfer ve konaklama.

 

 

 

4.Gün: Brüksel / Amsterdam

 

Amsterdam şehir turumuzda ilk olarak şehre adını veren Amstel nehrinin kenarına gidiyoruz. Hollanda’nın sembolü olan yel değirmeni ve polder’leri gördükten sonra yerel bir peynir çiftliğine gidip,ünlü Gouda peynirinin yapımını öğreniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz bu peynirlerden tadıp alabilirler. Amstel kıyısının ardından şehir merkezine geçip panoramik olarak  Waterloplein, Çiçek Pazarı,Rokin caddesi,Dam Meydanı,Kraliyet sarayı,Damrak caddesi ve Central Station görüldükten sonra bir saatlik Amsterdam kanal turu için limana geçiyoruz. Şehrin bir çok kanalını,köprülerini  ve mimarisini yakından göreceğimiz tekne gezimizin ardından akşam yemeği alacağımız restorana transfer, akşam yemeğinin alınmasının ardından  otelimize yerleşiyoruz konaklama otelimizde.

 

 

 

5.Gün: Amsterdam / Volendam / Marken / Lahey / Delft / Amsterdam

 

Otelde alınan kahvaltı sıradışı balıkçı kasabası olan Volendam ziyaret edilecek. Sempatik evleri ve bir çok ucuz hediyelik eşya dükkanı ile dolu bu balıkçı kasabasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Volendam sonrası Marken adasına geçiyoruz. Günümüzde 1200 kişinin yaşadığı bu adada yapacağımız yürüyüş esnasında tipik koyu yeşil,siyah ahşap 18 yy balıkçı evlerini fotoğraflama imkanımız olacak . Marken sonrası Lahey’e hareket varışla beraber yapacağımız şehir turunda: Lahey adalet divanı önünde fotoğraf molası ardından şehir merkezine geçip bakanlık binaları, Parlemento binası görüldükten sonra İkinci ziyaret edeceğimiz şehir Delft olacak. Hollanda’nın en tarihi şehri olan Delft aynı zamanda Hollanda kraliyet ailesininde şehri. Delft katedrali, Delft Belediye binası ve Markt meydanı görüldükten sonra Amsterdam şehrine dönüş akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

 

 

 

6.Gün: Amsterdam / Köln / İstanbul

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası Köln şehrine hareket ediyoruz. Varışımızla beraber yapacağımız şehir turunda: Unesco Dünya mirası listesinde bulunan Tamamlanması 632 yıl sürmüş tarihi Köln Katedrali , Şehre farklı bir silüet kazandıran Ren nehri ve alışveriş caddeleri bulunmakta. Vereceğimiz serbest zaman sonrası havalimanına transfer Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 19.50’de İstanbul’a hareket ve 00.10’da varışla turumuz sona eriyor.

 

24.04.2018 - 29.04.2018

5 Gece 6 Gün

Kalan Kota: 30 Kişi

 Hunkar Turizm

 

 info@hunkarturizm.com  0 850 840 6414 Biz sizi arayalımSize en yakın acentamız

 

 

Sayfa İçeriğini YazdırPDF İndirme Linki Yorum Yapİlginizi Çekebilecek Benzer Turlar

Fas Endülüs Turu

Fas Endülüs Turu1.290 EUR

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

•    Türk Havayolları ile İstanbul - Lüxemburg Gidiş Köln - İstanbul Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 

•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

•    4* otellerde 5 Gece konaklama

•    Sabah kahvaltıları

•    Akşam yemekleri

•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

•    Havalimanı ve Güvenlik vergileri

•    Yerel rehber hizmeti

•    Eyfel Kulesi 2.kat çıkış ücreti

•    Amsterdam Kanal Turu

•    Montmarte tepesi Finikü ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

•    Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları

•    Öğle yemekleri

•    Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

•    Vize ücreti 130 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)

•    Seyahat Sağlık sigortası

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  1.Ek Bilgiler

  Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

   

  Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

   

  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

   

  Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

   

  Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

   

  Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

   

  Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 

  Vize ile ilgili önemli notlar;

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

   

  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

   

  Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

   

  İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  BENELÜX PARİS TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 444 53 84

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2