Sizi Arayalım

KUDÜS TURU MİRAÇ KANDİLİ

1. Gün: İSTANBUL - TELAVİV - YAFA - KUDÜS

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali .....kontuarında ....buluşma. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK784 sefer sayılı uçağı ile saat 07.45’da Tel Aviv’e hareket. Yerel saat 08.50’de Tel Aviv Uluslararası Ben Gurion Havaalanı’na varışımız ile birlikte gümrük, pasaport ve güvenlik işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Tel Aviv turu için hareket ediyoruz. Tur esnasında Hasan Bek Camii, Bahariye Camii, Eski Yafa meydanında bulunan Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi, Karakol Binası, Mahmudiye Külliyesi’ni geziyoruz. Tur bitimi kutsal Kudüs şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından otele yerleşme ve istirahat. Mescid-i Aksa’da kılınacak öğle namazının ardından Mescid-i Aksa, Eski Aksa Mescidi, Mervan Mescidi, Burak Mescidi, Kubbet-us Sahra, Muallak Taşı ve Haram El Şerif’i ziyaret ediyoruz. Ardından Mescid-i Aksa Camii’nde akşam namazının kılınması ve otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.  
 


2. Gün: KUDÜS

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa` ya gidiş ve dönüş. Kahvaltıdan sonra bütün semavi dinler için mübarek bir yer olan Zeytin Dağı’na hareket. Zeytin Dağı’nda Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-i Farisi makamı, Hz. İsa’nın semaya yükseldiği yer ve Rabia – Tul Adeviye kabirlerinin ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası Zion tepesindeki Hz. İsa’nın havarileri ile son akşam yemeğini yediği salonu ziyaret ediyoruz. Cuma namazını Mescid-i Aksa Camii’nde kılmak için yola çıkıyoruz. Namazın ardından Eski Kudüs şehir turuna başlıyor ilk önce Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarını (Batı) ziyaret ediyor ardından Kudüs Çarşısı, Çile Yolu, Yafa Kapısı, Kıyamet Kilisesi ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Gezi bitimi Hz. Ömer Camisi’nde ikindi namazının kılınması ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde


3. Gün: EL HALİL – HALHUL KASABASI – BEYTÜLLAHİM - LUT GÖLÜ BÖLGESİ

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası El Halil şehrine hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Hz. İbrahim (A.S) ve eşi Hz. Sare annemiz, Hz. İshak (A.S) ve eşi Hz. Refika, Hz. Yakup (A.S) ve eşi Hz. Lamia kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti sonrası Yunus Peygamberin kabrinin bulunduğu Halhul kasabasına hareket. Ziyaret sonrası Beytüllahim şehrinde Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın bulunduğu yere inşa edilen (Nativity) kiliseyi ziyaret ediyoruz. Öğle namazını kıldıktan ve öğle yemeğimizi aldıktan sonra Ölü Deniz’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa‘nın kabri ve makamını ziyaret ediyoruz. Dünyanın hala yaşanılan en eski şehirlerinden biri olan Eriha şehir ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Ardından dünyanın en çukur bölgesi olan ve deniz seviyesinden 400 metre aşağıda bulunan Lut Gölü’ne gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 


4. Gün: TEL AVİV - İSTANBUL

Dileyen misafirlerimiz ile sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Kahvaltı sonrası odalardan çıkış işlemlerimizin ardından rehberimizin bildirdiği buluşma saatinde Öğle Namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş. Namazın ardından rehberimizin bildireceği saatte Tel Aviv Havalimanı’na transfer. Havalimanına varış ile birlikte pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın .... sayılı uçuşu ile ... İstanbul’a hareket. ... varış ve turumuzun sonu. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Havayolları ile İstanbul – Tel Aviv – İstanbul arası ekonomi sınıf gidiş & dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Belirtilen otelde 3 gece yarım pansiyon konaklama (Sabah kahvaltısı + akşam yemeği)
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
 • Programdaki gezi ve ziyaretler
 • Mescid-i Aksa’ya namaz için transferler
 • İsrail grup vize ve servis ücreti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Seyahat Kiti
 • Otobüslerde her gün 2 adet su

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Otelde yapılacak ekstra masraflar (ütü, telefon vb.)
 •  Programda dahil olarak belirtilmeyen öğle yemekleri
 •  Yemekler esnasında alınacak içecekler 
 •  Programda belirtilmeyen tüm hizmetler
   

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Tur Fiyatları

  1.Ek Bilgiler

  2.İptal Şartları

  3.Vize Bilgileri

  Pasaport bilgilerinizi veya fotokopisini rica ediyoruz. 
  (Soyad/Ad - Doğum tarihi - Milliyeti - pasaport no - mesleği - medeni durumu - daha önce ziyaret ettiği ülkeler - T.C kimlik no) 
  Grup vizesi alınacağı için, pasaportlara kaşe veya damga vurulmuyor. Konukların daha sonraki ziyaret etmek istediği ülkeler için örneğin Yemen, Suriye, Lübnan gibi sorun olmuyor.

  KUDÜS TURU MİRAÇ KANDİLİ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Tur Bilgileri

  • 444 53 84

  © 2019 Tüm Hakları Saklıdır. Acente2